Hakkımızda

Avukatlık Akademisi, bir hukukçunun yaşam boyu edinmesi gereken bütün eğitim süreçlerini ve kariyer aşamalarını içinde barındıran bir üniversite projesi olarak yola çıkmış hayat boyu eğitim projemizin adıdır.
21.yy Türkiye’sinde her geçen gün eğitim faaliyetleri konularında daha uzman ve yeterli donanıma sahip minvalde hareket etmek gerekmektedir.
Klasik bakış açılarıyla Türkiye’nin birçok yerinde eğitim sektöründe ve özellikle de Hukuk alanında faaliyetler yürüten az da olsa özel teşebbüsler mevcuttur.
Kampüs ve üniversite havasını teneffüs edip mezuniyet aşamasına gelen gençler, bu çerçevede olmayan eğitim kurumlarının ve faaliyetlerinin içerisinde kendilerine yeterli düzeyde destek verileceğine inanç noktasında problemler yaşamaktadır. Çünkü akademik disiplinli eğitimlerle uygulamalı eğitimleri harmanlamadan verilen eğitimler vizyona katkı sağlayamamaktadır.

Avukatlık Akademisi, başta Hukuk Fakültesinde okuyan adaylar olmak üzere Avukatlık mesleğine gönül vermiş bütün Avukatlara hizmet vermek, bu alanda ulusal-uluslararası projeler üretmek, bu projelerden ve araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre eğitim ve öğretim vizyonu oluşturarak ülkemizin Hukuk camiasına destek vermek ve inovatif bir bakış açısı perspektifinde çalışmalar üretmek amacıyla kurulmuştur.

Avukatlık Akademisi, Hukuk Fakültelerinde ki Hukuk Kulüpleriyle, Hukuk Dernekleriyle, Barolarla bilumum Hukuk dünyasının gerek merkezinde gerek yanında olan bütün topluluklarla işbirliği yapacak ve ortak çalışmalar üretecektir.
Yeni nesil öğretim vizyonuyla bütün eğitimlerinde bilimi ve yetkinliği elden bırakmayacaktır. Bu çerçevede yapacağı bütün eğitim ve öğretim faaliyetlerini üniversite onaylı ve üniversite denetiminde uygulayacaktır.

detaylı bilgi için
arayalım

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3.Şahıslar ile paylaşılmaz. Avukatlık Akademisi bu konuda azami önem göstermektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz:

WhatsApp