Arabuluculuk

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun yürürlüğe girmesini takiben, mahkemeler tarafları arabuluculuğa yönlendirmeye başlamıştır. Her geçen gün önemi ve yaygınlığı artan Arabuluculuk; hukuk uyuşmazlıklarının kolay, hızlı ve ekonomik çözümünü sağlayan yeni ve çağdaş bir alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Bu yöntem ile Arabuluculuk kapsamındaki hukuki uyuşmazlığa, mahkeme esnasında ya da mahkemeye gitmeden çözüm üretilebilmektedir. Arabuluculuk bir uzmanlıktır ve bu uzmanlığı yetkili kurumların akredite ettiği yasa ile belirlenen eğitim süresi ve şartlarını sağlayan kurumlar verebilir.

Müzakerenin temel prensipleri; uyuşmazlıklarda yaşanan hukuk dışı iletişim ve psikoloji gibi etkenler; avukatların sürece katılımı ve müvekkillerini yönlendirmesi; hukuki çerçeve ve arabuluculukta etik meseleler ele alınmaktadır.

Toplam eğitim, 36 saati teorik ve 12 saati uygulamalı olmak üzere 48 ders saatinden oluşmaktadır.
Teorik eğitim; Hukuk, İletişim, Müzakere Teknikleri ve Psikoloji alanlarını kapsamaktadır.

“Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu” ve “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” uyarınca, arabuluculuk eğitimine hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler katılabilir. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, arabuluculuk eğitimi düzenlemek üzere Adalet Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara üniversite onaylı sertifika verilir.

20-21-22-27-28-29 Temmuz 2018
İstanbul/Şirinevler

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz:

b_web_logo_avukatlik  Arabuluculuk b web logo avukatlik
avukatlik_akademisi_tr_  Arabuluculuk avukatlik akademisi tr  1
detaylı bilgi için
arayalım

Kişisel bilgileriniz kesinlikle 3.Şahıslar ile paylaşılmaz. Avukatlık Akademisi bu konuda azami önem göstermektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz:

WhatsApp